Інформація про визначення об`єму газу, зведеного до стандартних умов

В п.6 гл.1 розділу XV Кодексу ГРС, визначено, що для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов необхідно визначати за додатками до наказу Міністерства палива та енергетики України № 116 від 26.02.2004 року «Методика приведення об`єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу» (Методика № 116).

Нормами Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної Комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 30.09.2015р. № 2494 та Типового договору, затвердженого Постановою НКРЕКП  від 30.09.2015р. № 2498, встановлено обов`язок оператора ГРМ проводити розрахунки по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, шляхом приведення об`єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу.

Для приведення виміряного побутовим лічильником без корекції температури та тиску об’єму природного газу до стандартних умов, відповідно до Методики № 116, використовується коефіцієнт в залежності від регіону за наступною формулою: