Новини

ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ!

Не знаєте як зареєструвати громадську організацію? Змінився керівник профспілкової організації? Змінилася адреса структурного утворення політичної партії? Головне територіальне управління юстиції у Луганській області чекає на Вас!

Для отримання консультації та відповідей на актуальні питання:

- зателефонуйте на «гарячу» телефонну лінію для громадських формувань за номером 06452-4-22-16;

- запитайте он-лайн за допомогою он-лайн чату для громадських формувань (http://www.lugjust.gov.ua/gf-chat/);

- зателефонуйте до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Луганській області за номером 0953624202;

- завітайте до Головного територіального управління юстиції у Луганській області за адресою: м.Сєвєродонецьк, вул.Єгорова, буд.22, 2-й поверх, кім.212.

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області 

 

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ  У ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ  ДРУКОВАНИХ ЗАСОБІВ

МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА  ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

 

ПАМ’ЯТКА на тему: «Адміністративний збір  у сфері державної реєстрації громадських формувань у 2018 році»

              Відповідно до частини п’ятої статті 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” (далі — Закон про реєстрацію) адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр) справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

            Статтею 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2018” від 07 грудня 2018 року N 2246-VIII встановлено, що з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу становить 1762 гривень.

            За проведення державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, місцевий осередок громадського об’єднання із статусом юридичної особи, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою:

Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації:

3 робочих дні (0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – 180 грн.;

2 робочих дні (у подвійному розмірі адміністративного збору) – 360 грн.;

24 години (у п’ятикратному розмірі адміністративного збору) -900 грн.

За проведення державної реєстрації змін до відомостей про структурне утворення політичної партії зі статусом юридичної особи, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою:

            Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації

10 робочих днів (0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб) -530 грн.;

7 робочих днів (у подвійному розмірі адміністративного збору) – 1060 грн,;

5 робочих днів (у п’ятикратному розмірі адміністративного збору)-2650 грн.; 

                За проведення державної реєстрації змін до відомостей про організацію роботодавців, їх об’єднання як юридичну особу, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою

Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації:

15 робочих днів (0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – 530 грн.

10 робочих днів  (у подвійному розмірі адміністративного збору) -  1060 грн.

7 робочих днів (у п’ятикратному розмірі адміністративного збору)-  2650 грн.

            За проведення державної реєстрації змін до відомостей про творчу спілку, місцевий осередок творчої спілки як юридичну особу,крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою

Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації:

30 робочих днів (0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – 530 грн.;

20 робочих днів (у подвійному розмірі адміністративного збору )- 1060 грн.;

15 робочих днів (у п’ятикратному розмірі адміністративного збору)-  2650 грн,;

            За державну реєстрацію професійних спілок, їх організації або об’єднань адміністративний збір не справляється.

            Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі зміни до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

            Адміністративний збір за державну реєстрацію створення громадського формування із статусом юридичної особи:

громадське об'єднання — адміністративний збір не справляється;
структурне утворення політичної партії — адміністративний збір не справляється;
територіальний осередок всеукраїнської творчої спілки та регіональна (місцева) творча спілка — 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (120 грн);
організація роботодавців, об’єднання організації роботодавців - 0,06 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (110 грн).

            Звертаємо увагу, що відповідно до частини третьої статті 36 Закону про реєстрацію у разі відмови в державній реєстрації адміністративний збір не повертається.

 

Затверджено наказом Головного територіального управління юстиції у Луганській області № 4/В від 02.01.2018

МОЖЛИВОСТІ ОН-ЛАЙН БУДИНКУ ЮСТИЦІЇ ДЛЯ БАЖАЮЧИХ ЗАРЕЄСТРУВАТИ ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ

 

       Міністерством юстиції України запущено проект Он-лайн будинок юстиції за посиланням https://online.minjust.gov.ua, однією із складових частин якого є можливість проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи.

      Попередня правова експертиза документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, надає впевненості заявнику у тому, що документи, які будуть подані для державної реєстрації створення громадської організації, будуть відповідати вимогам діючого законодавства України та допомагає в найкоротший строк зареєструвати громадську організацію.

        Проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, здійснюється безкоштовно. Подати документи можна протягом 24 годин на добу. Для зручності заявника у Он-лайн будинку юстиції можливо ознайомитись із зразками документів та завантажити їх для використання у роботі.

        Для того, щоб скористатися зазначеною послугою, необхідно зробити наступні кроки: зареєструватися в Он-лайн будинку юстиції створивши особистий кабінет, завантажити підготовлені документи, отримати результати попередньої експертизи документів в особистому кабінеті та на електронну скриньку.

Можливості он-лайн будинку юстиції для бажаючих зареєструвати громадську організацію

 

                Громадські організації є важливою частиною та невід'ємним елементом демократії та розвинутого правового суспільства.

     Громадські організації створюються для того, щоб привернути увагу до актуальних проблем, що, як правило, знаходяться у соціальних, екологічних, економічних площинах, для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

        Державна реєстрація створення громадських організацій здійснюється державними реєстраторами територіальних підрозділів Міністерства юстиції України. Порядок створення, діяльності, перелік документів, які подаються для державної реєстрації створення громадської організації, досить чітко визначено діючим законодавством України, але через недоліки у документах, державним реєстраторам доводиться приймати рішення про відмову у державній реєстрації створення громадських організацій, про зупинення розгляду документів для виправлення недоліків або помилок у документах.

      З метою допомоги та прискорення процесу реєстрації громадських організацій із статусом юридичної особи Міністерством юстиції України запущено проект Он-лайн будинок юстиції, однією із складових частин якого є можливість проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи.

       Попередня правова експертиза документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, надає впевненості заявнику у тому, що документи, які будуть подані для державної реєстрації створення громадської організації, будуть відповідати вимогам діючого законодавства України та допомагає в найкоротший строк зареєструвати громадську організацію.

     Для того, щоб подати документи для проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для проведення державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, необхідно зайти на веб-сайт Он-лайн будинку юстиції за посиланням https://online.minjust.gov.ua.

                Документи можуть подаватися у режимі он-лайн!

                Графік прийому документів відсутній!

                Подавати документи можливо коли завгодно, протягом 24 годин на добу!

                Черги відсутні!

                Проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для проведення державної реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи, здійснюється безкоштовно.

                Перш за все, для цього потрібно мати доступ до мережі Інтернет та необхідно зареєструвати свій особистий кабінет, що є дуже просто – достатньо лише вказати електронну адресу, пароль і погодитися на обробку персональних даних.

                Для проведення попередньої правової експертизи документів, що подаються для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи, необхідно зробити наступні кроки:

                1. Перейти за посиланням веб-сторінки Он-лайн будинку юстиції https://online.minjust.gov.ua.

                2. На головній сторінці Он-лайн будинку юстиції обрати розділ «РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ, ГО ТА ЗМІ» та зайти до нього.

                3. Перейшовши за посиланням обрати розділ «ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ».

                4. На сторінці «РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ» заповнити особисті дані (прізвище, ім’я по батькові; контактний телефон; E-mail) та обрати область (район) за місцезнаходженням громадської організації.

Далі необхідно завантажити документи, які подаються для проведення попередньої правової експертизи документів (для зручності користувачів на цій сторінці також розміщені зразки документів, які необхідно підготувати для державної реєстрації громадської організації із статусом юридичної особи).

                5. Останній крок - дати згоду на обробку персональних даних та натиснути «Подати заяву».

                Спеціалістами Головного територіального управління юстиції у Луганській області будуть розглянуті подані документи, про що заявник буде повідомлений, отримавши листа на електронну скриньку, яка зазначається під час реєстрації.

                У випадку наявності суперечностей та не відповідності вимогам законодавства, заявнику в електронному листі буде повідомлено про всі недоліки, які виявлені під час попередньої правової експертизи документів.

                Подати документи для проведення державної реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи у паперовій формі можливо до Головного територіального управління юстиції у Луганській області, Центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій та місцевих центрів з надання вторинної правової допомоги, з переліком яких можна ознайомитись на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області за посиланнями http://lugjust.gov.ua та http://lugjust.gov.ua/index.php/2012-07-31-13-18-54/dovidkova-informatsi....

До відома громадських об’єднань!

01.01.2018 спливає строк приведення статутів (положень) громадських організацій, спілок громадських організацій у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання».
Так, відповідно до частини четвертої розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про громадські об’єднання» статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом п'яти років з дня введення його в дію (тобто до 01.01.2018). 
Звертаємо увагу, що реєстрація змін до статуту (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій з метою їх приведення у відповідність до Закону України «Про громадські об’єднання» здійснюється безкоштовно лише до 01.01.2018.
Головне територіальне управління
 юстиції у Луганській області

 

 

Он-лайн чат для громадських формувань – сучасний засіб консультування

 

         Якщо у Вас є запитання по громадській організації, спілці, структурному утворенню політичної партії, професійній спілці – запитайте он-лайн.

         Головним територіальним управлінням юстиції у Луганській області запроваджено роботу он-лайн чата для громадських формувань. За допомогою он-лайн чата Ви можете:

 задати запитання та одразу отримати відповідь в режимі «живого спілкування»;
поставите питання 24 години на добу, відповідь на яке отримаєте в робочий час.

 

ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА В ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ

 

         Відповідно до статті 36 Конституції України ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій.

Громадська організація - це добровільне об'єднання фізичних осіб для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Шлях припинення членства в громадській організації залежить від того входила особа до складу керівного органу (наприклад, член Ради, заступник голови Правління) громадської організації, була керівником громадської організації, заступником керівника чи ні.

         Перший випадок припинення членства – якщо особа не є керівником, заступником керівника громадської організації, не входить до складу керівного органу громадської організації:

для припинення членства в громадській організації необхідно подати заяву до відповідних статутних органів громадської організації;
членство в громадськійорганізації припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень;
державній реєстрації такий випадок припинення членства не підлягає.

Другий випадок припинення членства – якщо особа не є керівником, заступником керівника громадської організації, однак входить до складу керівного органу громадської організації (наприклад, член Правління, член Ради):

- для припинення членства в громадській організації необхідно подати заяву до відповідних статутних органів громадської організації;

- членство в громадській організації та перебування особи в складі керівного органу громадської організації припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень;

- державній реєстрації такий випадок припинення членства підлягає - для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання подається до Головного територіального управління юстиції у Луганській області копія заяви про припинення членства в громадській організації з відміткою відповідних статутних органів громадської організації про її прийняття.

         Третій випадок припинення членства – якщо особа є керівником, заступником керівника громадської організації:

членство в громадській організації припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника;
державній реєстрації такий випадок припинення членства підлягає - для державної реєстрації змін до відомостей про громадську організацію із статусом юридичної особи до Головного територіального управління юстиції у Луганській області, центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій, місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги необхідно подати:

заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі  юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань форми 3, затверджену наказом Міністерства юстиції України 18.11.2016  № 3268/5;
примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу громадської організації про зміни;
реєстр осіб, які брали участь в засіданні уповноваженого органу громадської організації;
відомості про керівні органи; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту;
документ про сплату адміністративного збору.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини третьої статті 5 Закону України «Про громадські об’єднання» вимога про зазначення відомостей щодо членства (участі) особи у громадському об'єднанні, якщо така вимога не пов'язана з реалізацією особою своїх прав як особи, яка має право представляти громадське об'єднання, або члена (учасника) громадського об'єднання, не допускається, крім випадків, визначених законом.

 

 

ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЦНАП В МІСТІ СЄВЄРОДОНЕЦЬК

 

 В місті Сєвєродонецьк був проведений тренінг «Організація процесу надання адміністративних послуг, розвинення комунікативних навиків і психологічної стійкості персоналу ЦНАП»  Адміністратори Центру надання  адміністративних послуг  Біловодської районної державної  адміністрації взяли участь в даному тренінгу. На практичних заняттях розглядали основні проблеми в роботі ЦНАП, шляхи їх вирішення, психологічну модель поведінки під час обслуговування відвідувачів.

      Учасники отримали багато корисної інформації, дізнались існуючі проблеми в інших ЦНАП та обмінялись між собою напрацьованим досвідом, який в подальшому буде використаний в роботі.

ЗАРЕЄСТРУВАТИ ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ ДУЖЕ ПРОСТО
НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ЛЬВІВЩИНИ
Можливості он-лайн будинку юстиції для бажаючих зареєструвати громадську організацію
Суб’єкти прийняття документів для державної реєстрації громадських формувань
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ ІЗ СТАТУСОМ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ
Я МАЮ ПРАВО НА СВОБОДУ ОБ’ЄДНАННЯ У ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ