Новини

Патронатна сім’я

17 квітня 2018 року у приміщенні Біловодського районного центру зайнятості службою у справах дітей Біловодської райдержадміністрації було проведено семінар з безробітними на тему: «Патронатна сім’я – новітня форма виховання в Україні».

На семінарі було підкреслено, що в Україні ведеться активна робота з впровадження нової форми сімейного виховання в якій передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Протягом семінару представники служби у справах дітей райдержадміністрації познайомили присутніх з деякими питаннями: «Хто такий патронатний вихователь?», «Хто така сім’я патронатного вихователя?», «Хто може стати патронатним вихователем?», «Які діти підлягають влаштуванню під патронат?» та ін.

У ході обговорення даної теми, присутні прийшли висновку, що актуальність теми полягає як раз у тому, що дитинство в Україні визнається загальнонаціональним пріоритетом і здійснюється з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток незалежно від складності життєвих обставин.

Ми повинні не забувати й про те, що бувають випадки, коли родина благополучна, а скрутна ситуація сталася не з її вини. Тому, служба у справах дітей райдержадміністрації запрошує до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію щодо сімейного патронату Ви зможете дізнатися, звернувшись у службу у справах дітей Біловодської райдержадміністрації за адресою: смт Біловодськ, вул. Центральна, 130, або за тел. (06466) 9-12-39.

Ми надамо усі необхідні роз’яснення та скеруємо Вас на навчання для патронатних вихователів.

 

Патронат над дитиною – нова форма сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

З метою забезпечення прав і найкращих інтересів дитини, підтримки сім’ї, створення умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного в Україні була розроблена Національна Стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, яка передбачає пріоритет сімейних форм виховання, поступове скорочення закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують соціальної допомоги (шкіл-інтернатів різного профілю, дитячих-будинків інтернатів тощо), реорганізацію цих закладів у заклади денного перебування дітей.

Новою формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є патронат над дитиною. Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування.

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини.

Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків і залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців. На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі проводять центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (та інші заклади і установи, які надають соціальні послуги дітям і сім’ям з дітьми, окрім стаціонарних) та служби у справах дітей відповідно до поданих кандидатами документів.         

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.

Також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до служби у справах дітей Біловодської райдержадміністрації, яка знаходиться за адресою: смт. Біловодськ, вулиця Центральна, 130 або за телефоном (06466) 9-12-39.

 

Відбулося перше засідання комісії з питань захисту прав дитини

 

         19 січня 2018 року під головуванням керівника апарату райдержадміністрації, заступника голови комісії з питань захисту прав дитини Наталії Будовської відбулося перше засідання комісії з питань захисту прав дитини.

         В порядку денному розглянуто питання:

- про надання дозволу на укладання та підписання договору купівлі-продажу житлового будинку, в якому право користування має неповнолітня дитина;

- про затвердження висновків про стан розвитку, виховання та утримання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників, які були обстежені в IV кварталі згідно з графіком відвідувань;

- про затвердження індивідуального плану соціального захисту дитини, позбавленої батьківського піклування.

За рішенням комісії готується проект розпорядження голови райдержадміністрації, з інших питань ухвалено відповідні рішення.

 

 

Напередодні новорічних та різдвяних свят особливої уваги потребують діти, що залишилися без батьківської турботи

З щирим серцем та словами привітань зустрілися працівники служби у справах дітей з опікунами, піклувальниками, прийомним батьками. Подякували за плідну співпрацю, побажали всім міцного здоров’я, всіляких гараздів та наснаги у вихованні дітей. А щоб свята відбулися весело та радісно, кожній дитині вручено солодкі подарунки.

 

Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

Біловодської райдержадміністрації

 

         24 листопада 2017 року під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Наталії Будовської відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Біловодської райдержадміністрації.

         На порядок денний було винесено наступні питання:

  • про надання дозволів громадянам на укладання та підписання договорів дарування житла, право користування яким мають неповнолітні діти;
  • про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають на обліку як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах;
  • про стан правової освіти дітей;
  • про стан надання соціальної послуги з працевлаштування неповнолітніх в 2017 році.

Вже вдруге доводиться заслуховувати на засіданні комісії стан справ в

сім’ї, яка перебуває на обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Прикро, але позбавлення батьківських прав відносно двох дітей не вплинуло на спосіб життя матері, а тому діти пропускають заняття в школі, не контролюються матір’ю в позаурочні години, часто залишаються під наглядом сторонніх осіб. Соціальний супровід, який здійснювався і раніше, тривалого позитивного результату не дає, а тому члени комісії востаннє повірили обіцянці недбайливої матері змінити життя своїх дітей     на краще. Надано протокольні доручення службі у правах дітей та районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжити співпрацю з даною сім’єю.  

         За іншими питаннями готуються проекти розпоряджень голови райдержадміністрації.

 

Відбулося  засідання комісії з питань захисту прав дитини Біловодської райдержадміністрації

 

         27 жовтня 2017 року під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Наталії Будовської відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Біловодської райдержадміністрації.

         Розглянуто питання: про стан розвитку, виховання та утримання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників, які обстежуються в ІІІ кварталі 2017 року; про надання дозволів на укладання та підписання договорів купівлі-продажу нерухомого майна, в якому зареєстровані та проживають малолітні діти, про встановлення опіки над малолітньою дитиною.

         За підсумками готуються розпорядження голови райдержадміністрації.

Патронат над дитиною. В Україні запрацювала нова форма сімейного виховання – патронат над дитиною
21.09.2017
Засідання комісії з питань захисту прав дитини
27.09.2017