Охорона здоров'я

Участь у нараді «Реформа охорони здоров’я та децентралізація. Виклики та перспективи»

 

28-29 листопада 2017 року в м. Києві  Організацією з безпеки та співробітництва в Україні (ОБСЄ) було організовано проведення дводенної наради у форматі круглого столу «Реформа охорони здоров’я та децентралізація. Виклики та перспективи», в якій взяли участь представники Мінрегіону, Департаментів охорони здоров’я, госпітальних рад та медичної спільноти України. У складі делегації  Луганської області  у заході брала участь  головний лікар КЗ «Біловодський районний ЦПМСД» З.Д. Малищенко.

         Під час наради були обговорені та сформовані у вигляді пропозицій щодо реформування первинної медичної допомоги найбільш актуальні питання розвитку та формування мережі закладів первинної допомоги, забезпечення їх медичними кадрами,  розподілу коштів по регіонах за програмою «Сільська медицина»,  організації контролю якості та ін. В процесі обговорення учасники обмінялися досвідом та думками щодо реформування галузі та підготували пропозиції із зазначених питань для розгляду в Мінрегіоні та направлення їх в Кабінет Міністрів України.

 

 

Участь у проекті UNICEF “Підвищення рівня виключного грудного вигодовування та імунізації серед уразливих сімей у Луганській області”

 

         КЗ "Біловодський районний центр ПМСД" взяв активну участь у проекті UNICEF “Підвищення рівня виключного грудного вигодовування та імунізації серед уразливих сімей у Луганській області”. Медичні працівники, молоді мами та вагітні жінки нашого  району цієї осені взяли участь у двох дводенних тренінгах щодо консультування матерів з питань виняткового і довготривалого грудного вигодовування до двох років і необхідності вакцинації дітей. Учасники тренінгу  набули нових винятково важливих знань та навичок з цих питань та отримали роздаткові матеріали  (блокноти, флешки, плакати).

 

Триває реконструкція та технічне

переоснащення Євсузької сільської лікарської амбулаторії

 

В с.Євсуг Біловодського району тривають роботи з реалізації проекту Державного фонду регіонального розвитку "Реконструкція та технічне переоснащення Євсузької сільської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з впровадженням енергозберігаючих технологій вул. Старобільська, 3 с.Євсуг Біловодського району Луганської області".  Проведені роботи з благоустрою прилеглої території та під'їзних шляхів, а також продовжуються роботи з внутрішнього оздоблення приміщень амбулаторії.

До кінця поточного року планується завершити другу чергу проекту вартістю 854,999 тис. грн.

 

Лікарі Біловодщини взяли участь у міжнародній конференції

 

17-19 жовтня 2017 року в м. Івано-Франківську проходила міжнародна конференція «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні.Обмін досвідом», в якій взяли участь головний лікар КЗ «Біловодський районний ЦПМСД» З.Малищенко та завідувач Новолимарівської сільської лікарської амбулаторії А.Сиров.

Під час пленарних та сесійних засідань провідні фахівці з паліативної допомоги України, Білорусі, Грузії, Молдови, Польщі, Вірменії, Киргизстану та інших країн Євразії поділилися досвідом організації паліативної допомоги. Було обговорено найважливіші проблемні питання надання допомоги дорослим та дітям з невиліковними хворобами, роботи хоспісів та мобільних паліативних бригад. Учасники конференції відвідали дитячий хоспіс в м. Надвірна Івано-Франківської області та життєво стверджуючу виставу театру ім. Івана-Франка «Оскар і Рожева пані».

Разом із керівництвом співорганізаторів конференції МФ «Відродження» та БО «Елеос – Україна» було обговорено основні напрями розвитку паліативної допомоги та створення мобільної паліативної бригади в Біловодському районі.

 

 

Профогляди на туберкульоз

 

З 2013 року в Біловодському районі існує проблема щодо доступності до профілактичних флюорографічних оглядів сільських жителів, особливо соціально уразливих категорій (осіб похилого віку, інвалідів, осіб, які ніде не працюють, ВПО та ін.) через несправність та відсутність можливості виїжджати в села району пересувного флюорографічного кабінету. Через це в районі зростає захворюваність населення на туберкульоз з деструкцією, рак легенів, який виявляється вже у занедбаному стані.

Цього року завідувачами сільських амбулаторій завдяки співпраці з відділом освіти райдержадміністрації та керівниками сільгосппідприємств та фермерських господарств, головами сільських рад вдалося організувати підвезення автобусами до районного центру жителів сільських населених пунктів для проведення флюорографічного обстеження. З 20 вересня таким чином обстежено більше 200 сільських пенсіонерів, осіб, які ніде не працюють і більше 2-х років не проходили обстеження.

На цей час така робота продовжується.

 

Лікарня отримала новий рентгенапарат від Уряду Японії

В рамках програми співпраці між Урядом України та Японії, в 2016 році комунальний заклад «Біловодська центральна районна лікарня» було обрано однією з лікарень для отримання сучасного рентгенологічного обладнання японського виробництва Toshiba. З цією метою в лікарні було підготовлено приміщення рентгенкабінету для встановлення обладнання, максимально адаптовано умови згідно тих технічних характеристик рентгенівського апарата, який рекомендувався на отримання лікарнею постачальником.

Керівництво лікарні висловлює подяку Міністерству охорони здоров’я України та всім партнерам, які приймали участь у реалізації цієї програми. Придбання нового рентгенологічного апарату було дуже важливим для населення всього району. Адже протягом тривалого терміну лікарня була позбавлена можливості рентгенобстеження пацієнтів, які були змушені звертатися в лікарні сусідніх районів, а в деяких випадках, коли хворі знаходяться в тяжкому нетранспортабельному стані, лікарям доводилось встановлювати діагноз та призначати лікування практично «наосліп». В умовах збільшення навантаження на лікарню за рахунок не тільки населення району, а й великої кількості внутрішньо переміщених осіб, жителів Станично-Луганського району, військовослужбовців наявність рентгенологічного апарату дасть можливість своєчасного виявлення великої кількості захворювань: онкологічних, хвороби легенів, шлунково-кишкового тракту, нирок, а також локалізації різноманітних травм, що буде сприяти більш своєчасному та ефективному лікуванню, та швидшому видужуванню хворих.

 

Реєстрація лікарів первинної ланки та пацієнтів у сиситемі e-Health МОЗ України

Згідно з Розпорядженням КМУ  від 30.11.2016 р. №1013-р "Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я" в Україні запрацювала реєстрація лікарів первинної ланки та пацієнтів у сиситемі e-Health МОЗ України.

КЗ "Біловодський районний центр первинної медико - санітарної допомоги" одним із перших зареєструвався та долучився до електронної системи e-Health.

На цей час в e-Health вже зареєстровані всі лікарі закладу. Розпочинається робота з пацієнтами щодо створення електронних амбулаторних карт та іншої медичної документації.