Програма з охорони навколишнього природного середовища Біловодського району на 2017-2019 роки

Рішенням сесії районної ради № 21/4 від 22.09.2017р. затверджена Програма з охорони навколишнього природного середовища Біловодського району на 2017-2019 роки.
Основною метою Програми є реалізація державної екологічної політики, спрямованої на поліпшення стану навколишнього природного середовища в районі, забезпечення сталого розвитку та екологічної безпеки території, екологічно збалансоване використання та відтворення природних ресурсів, концентрацію фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів.
Основними заходами Програми є: 
· розчищення та відновлення гідрологічного режиму р.Деркул; 
· винесення в натуру прибережні смуги р.Деркул;
· паспортизація водних об’єктів;
· реконструкція очисних споруд в смт.Біловодськ;
· проведення робіт щодо захисту земель району від підтоплення;
· охорона земель від ерозійних процесів;
· збереження та відтворення лісового фонду;
· забезпечення збереження цінних представників флори та фауни;
· озеленення та благоустрій населених пунктів району;
· створення та забезпечення функціонування адміністрації Регіонального ландшафтного парку «Біловодський»;
· удосконалення системи збирання та перевезення твердих побутових відходів: оновлення контейнерного господарства, оновлення парку сміттєвозів, будівництво в районі сміттєперевантажувальної станції, оформлення та облаштування місць для розміщення твердих побутових відходів по селах району;
· видалення непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.
Загальний обсяг коштів, які планується залучити на реалізацію Програми, складає 4483,6 тис.грн. Обсяги фінансування Програми можуть уточнюватись виходячи з необхідності забезпечення виконання у відповідних роках конкретних заходів Програми, орієнтовних витрат на їх реалізацію, а також з урахуванням можливостей доходної частини районного бюджету та спрямування на вказані цілі коштів з інших джерел, зокрема з державного, обласного бюджетів при реалізації відповідних екологічних програм та інших залучених коштів.