Промисловість

 

 

Промисловість

 

Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) промислової діяльності по Біловодському району за січень-серпень 2019 року згідно статистичних даних склали 92 млн 549 тис. грн (в діючих цінах), або 104,9 % до аналогічного періоду 2018 року.

Частка реалізованої промислової продукції підприємств Біловодського району в загальному обсязі реалізованої промислової продукції області за січень-серпень 2019 року склала 0,6%.

Обсяг реалізованої продукції Біловодського району у розрахунку на душу населення за січень-серпень 2019 року склав 4025 грн.

 Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) промислової діяльності по Біловодському району у січні-квітні 2019 року  згідно  статистичних  даних склали 35 млн. 927 тис. грн (в діючих цінах), або 67,6  до аналогічного періоду 2018 року.

Частка реалізованої промислової продукції підприємств Біловодського району в загальному обсязі реалізованої промислової продукції області у січні-квітні 2019 року склала 0,4%.

Обсяг реалізованої продукції Біловодського району у розрахунку на душу населення у січні-квітні 2019 року склав 1559 грн.

Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) промислової діяльності по Біловодському району у січні-березні 2019 року  згідно  статистичних  даних склали 23 млн. 828 тис. грн (в діючих цінах), або 63,8  до аналогічного періоду 2018 року.

Частка реалізованої промислової продукції підприємств Біловодського району в загальному обсязі реалізованої промислової продукції області у січні-березні 2019 року склала 0,4%.

Обсяг реалізованої продукції Біловодського району у розрахунку на душу населення у січні-березні 2019 року склав 1034 грн.

Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) промислової діяльності по Біловодському району на 1 січня 2019 року  згідно  статистичних  даних склали 4 млн. 949 тис. грн (в діючих цінах), або 78,8  до аналогічного періоду 2018 року.

Частка реалізованої промислової продукції підприємств Біловодського району в загальному обсязі реалізованої промислової продукції області у січні 2019 року склала 0,3%.

Обсяг реалізованої продукції Біловодського району у розрахунку на душу населення у січні 2019 року склав 214 грн.

 

 

ПрАТ «Біловодський маслоробний завод»

Промисловість на території Біловодського району представлена приватним акціонерним товариством «Біловодський маслоробний завод».

Підприємство є одним з лідерів харчової промисловості Луганської області та одним із бюджетонаповнюючих підприємств в районі. Динаміка обсягів реалізації промислової продукції за щоквартальними підсумками показує постійне зростання

Спеціалізується на виробництві масла вершкового, кисломолочної продукції, сиру, бринзи. З 20.09.2017 року на підприємстві впроваджена система управління безпечністю харчових продуктів – ISO 22 000. Асортимент виробляємої продукції складається з 58 найменувань. Виробничі потужності дозволяють переробляти до 180 тон молока на добу.

Підприємство здійснює реалізацію молочної продукції в спеціалізованому магазині за цінами виробника та в інших магазинах і ринках району та області.

На підприємстві працює близько 200 чоловік. Середня заробітна плата за 2018 рік склала 5 174 грн., у першому півріччі 2019 року  - 6 195 грн.

В державний і місцевий бюджети за 2018 рік перераховано більше 11 689 тис. грн. За перше півріччя 2019 року – 9 023 тис. грн

Основними постачальниками молока є населення, що утримує корів, а це більше 2 000 сімей Біловодського, Міловського, Марківського, Станично-Луганського районів. Для переважної кількості прибуток від здачі молока є єдиним доходом сім’ї.

Закупівля молока здійснюється підприємством відповідно до встановленої закупівельної ціни за кожні 10 днів, а також авансування здатчиків за зверненнями. Заборгованість по виплаті коштів населенню відсутня.

Практикується видача населенню безпроцентних позик (від 1 тис. до 10 - 15 тис. грн.) на придбання корів, сільгоспобладнання, доїльних апаратів, лікування, навчання тощо.

З метою забезпечення молочною сировиною підприємства у весняно-літній період в Марківському районі організовано молочний блок, який укомплектовано охолоджуючим обладнанням, лабораторією, дезінфікуючими засобами, забезпечено гаряче та холодне водопостачання.

На підприємстві проведена реконструкція виробничих і побутових приміщень. До місця роботи працівники доставляються безкоштовним заводським транспортом. На підприємстві працює столова на 40 посадочних місць та магазин.

Негативним фактором є те, що в наслідок загострення соціально-політичної ситуації на сході України у 2014 році підприємство втратило торгівельні зв’язки з великими центрами реалізації продукції (супермаркети) та торгівельними підприємствами міст, що знаходяться на непідконтрольній Україні території, де  реалізовувалось 70% готової продукції.

Незважаючи на це, підприємство працює, його діяльність спрямована на забезпечення безперебійного виробництва, підвищення якості продукції та збереження робочих місць. Велика увага приділяється роботі у напрямку активізації населення та зацікавленості здатчиків молочної сировини.

З метою організації зовнішньоекономічної діяльності підприємство одержало сертифікат ISO 22 000. Ведеться аудиторська перевірка ГУ «Держпродспоживслужба» в Луганській області по внесенню підприємства в реєстр, який дозволятиме експорт масла солодко-вершкового  в  Алжир, Марокко, Туреччину, Грузію, Індію, Непал, Бангладеш, Кувейт, Ліван, Сирію, Саудівська Аравію, Ємен, Пакистан, Єгипет, Оман, ОАЕ, Південно-Африканську Республіку.

Для покращення якості молока підприємство закупило в фермерські господарства два комплекти охолоджуючого обладнання. Встановлене обладнання зменшить бактеріальну забрудненість молока, що дасть можливість, прийнявши молоко з бак забрудненістю 1500-2000 тис. одиниць, добитися бак показників 150-200 тис. одиниць, а це відповідатиме першому та вищому ґатунку.

При допомозі проекту «Агросільрозвиток» та власних коштів вже замовлене імпортне обладнання, що дасть можливість експортувати масло солодко вершкове.

На підприємстві працює досвідчений персонал, який має великий практичний досвід. На постійній основі проводиться навчання робітників.

Масло «Селянське», яке виробляє молокозавод, неодноразово було признано серед «100 кращих товарів України».

Підприємство неодноразово нагороджувалось державними відзнаками, а голові правління Чубенко Валентині Федорівні Указом президента України від 16.11.2010 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».

У січні-березні 2019 року обсяг реалізації промислової продукції склав 92,5 млн.грн, що становить 0,6% до реалізованої промислової продукції Луганської області.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг реалізації промислової продукції збільшився на 0,92 млн.грн., або на 9,4 %.