Сільське господарство

Святкування до Дня працівника сільського господарства

 

17 листопада 2017 року в районному Будинку культури  відбувся урочистий захід з нагоди Дня працівників сільського господарства.

На святкування були запрошені аграрії району:

керівники господарств, спеціалісти, механізатори, водії та тваринники, а також ветерани праці та заслужені працівники сільського господарства.

Зі словами вдячності  голові районної державної адміністрації Андрію Грачову та голові районної ради Петру  Самойлову хліборобами Біловодщини був вручений коровай виготовлений із урожаю 2017 року,  які в свою чергу  виступили з вітальним словом.

            За високий професіоналізм, сумлінну працю, високі виробничі показники, значний особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу району та з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства нагородили листами подяки та грамотами обласного та районного рівня кращих працівників сільського господарства району.

            Листами подяки обласної державної адміністрації були нагороджені:                                                               

Роман Лозовий та Олександр Решетняк  – водії філії «Біловодська» ТОВ СП «Нібулон.  

      Грамотами Біловодської районної державної адміністрації та районної ради нагородили:

     Керівників господарств:

Олександра Карпенко - заступника генерального директора по сільському господарству приватного акціонерного товариства сільськогосподарської виробничої фірми «Агротон» Центральний регіон,

Владислава Болдаря - голову фермерського господарства  «Моноліт -Агро» та

Володимира Нестеренко - голову фермерського   господарства  «Світоч».

    Спеціалістів господарств:

Володимира  Надолю - агронома по Біловодському району ПрАТ СВФ «Агротон»,

Анатолія Приймака - головного агронома ТОВ «Оріон Схід - ДМ»,

Ігоря Мозгового - головного агронома ТОВ  «Литвинівська МТС»

    Механізаторів:

Андрія Прищепу - тракториста - машиніста фермерського   господарства  «Моноліт - Агро»,

Миколу Забіяку - тракториста - машиністасільськогосподарського виробництва - виробничого підрозділу відділення Городище ПрАТ СВФ  «Агротон»,

Олександра Яїцького - тракториста - машиніста сільськогосподарського виробництва - виробничого підрозділу відділення Євсуг  ПрАТ СВФ  «Агротон»,

Володимира Михайліченко - тракториста - машиніста сільськогосподарського виробництва - виробничого підрозділу відділення Євсуг  ПрАТ СВФ  «Агротон»,

Євгена Куртяка - тракториста - машиніста сільськогосподарського  виробництва  Ф/Г «Світоч»,

Віталія  Кучера -  тракториста - машиніста  сільськогосподарського   виробництва  Ф/Г «Світоч»,

Олексія  Ляшенко - тракториста - машиніста сільськогосподарського  виробництва ПАФ «Плугатарь»,

Миколу  Мележика - тракториста - машиніста сільськогосподарського    виробництва  Ф/Г «Лан»,

Олександра  Кісільова - тракториста - машиніста  сільськогосподарського    виробництва ТОВ «Литвинівська МТС»,

Сергія Білика - тракториста - машиніста  сільськогосподарського   виробництва МП «Агро»,

    Водіїв:

Андрія Дяченко - водія автотранспортних засобів Ф/Г   «Моноліт - Агро».

Юрія  Глущенко - водія автотранспортних засобів виробничого    підрозділу Городище ПрАТ СВФ «Агротон».

Юрія Горбуліч - водія філії «Біловодська» ТОВ СП «Нібулон».

Миколу Мележика  - водія автотранспортних засобів    ТОВ «Литвинівська МТС».       

         Тваринників господарств:

Сергія Сивродова - коняра філії «Новоолександрівський кінний завод № 64» Державного підприємства «Конярство України» та  Інну  Літвінову - оператора машинного доїння молочного комплексу виробничого підрозділу Городище    ПрАТ СВФ «Агротон».

     На святі були  присутні випускники Біловодського аграрного ліцею:  Денис Старіков -механізатор ТОВ СП «Нібулон» та Віталій Кривонос-  механізатор Ф/Г «Моноліт - Агро», які тільки починають свій трудовий шлях. До них зі  словами настанови звернувся заслужений працівник сільського господарства  Анатолій  Мірошниченко та вручив їм, в знак спадкоємності поколінь, коровай.

       Не забули сказати слова вдячності ветеранам праці - Олександру Коцареву,  Анатолію Каптьолу,  Івану Кувічкі, Галині Безнос, а в їх особі та іншим ветеранам праці сільського господарства району.

          Також вшанували присутніх заслужених працівників сільського господарства – Анатолія Мірошниченка, Валентину Черненко та  Валентину Чубенко.

          Після урочистості працівниками відділу культури  була подарована святкова концертна програма.

 

         

               Сільськогосподарський ярмарок в селищі Біловодськ

 

        12 листопада о 7 – 00 в центрі селища Біловодськ відбувся передсвятковий сільськогосподарський ярмарок, присвячений  Дню працівника сільського господарства.

      Активну участь в ярмарку взяли такі господарства: ПАФ «Плугатар», Ф/Г «Моноліт Агро», ТОВ «Оріон Схід - ДМ», ТОВ «Литвинівська МТС», КООП «Пчелопром» та Ф/Г «Сан» які для потреб населення привезли зерно пшениці, вівса та кукурудзи.

     Як завжди, взяла  участь в ярмарковому заході сім`я Володимира Курки, вони реалізували м'ясо  свинини та птиці. Також продавали м'ясо свинини, кролів та птиці Роман Кравцов та Олена Ковальчук.

     Привезли живу рибу по доступній ціні мешканці зі Старобільського, Міловського та Марківського районів, також як постійний учасник цього заходу не залишився осторонь і мешканець Біловодська  Евген Рубінін, який продавав крупного товстолоба.

    Овочівники району Віталій Лозовий, Анатолій Шуліка  та інші продавали капусту, моркву, цибулю та інші овочі та фрукти.

 

 

      Про хід осінньо - польових робіт в господарствах  Біловодського району

 

            По  Біловодському району триває комплекс осінньо - польових робіт. Погодні умови в районі дещо уповільнили темп жнив просапних культур.

      Станом на 25.жовтня 2017 року   зібрано кукурудзи на  площі 3,0 тис. га (69 % до прогнозу), намолочено – 5,4 тис. тонн зерна  при врожайності – 18,1 ц/га. Найвища врожайність кукурудзи в господарствах;

ПрАТ СВФ «Агротон» - 28,8 ц/га, Ф/Г «Світоч» - 26,9 ц/га.

       Сорго зібрано на площі 195 га (100  % до прогнозу),  намолочено 740 тонн  при середній врожайності - 37,9 ц/га.

        Завершується збирання соняшнику, якого зібрано на площі 20,8 тис. га, або 79 %, намолочено – 32,9  тис. тонн при середній врожайності  – 15,8 ц/га

Найвища врожайність соняшнику в господарствах:

Ф/Г «Лан» - 30,4 ц/га, Ф/Г «Світоч» - 25,9 ц/га, Ф/Г «Гранха» - 22,9 ц/га, ТОВ «АБТ» - 21,7 ц/га.

           Під врожай 2018 року по агроформуванням району посіяно озимих культур всього 19,6 тис. га тис.га (108 % до прогнозу), в тому числі на зерно 19,6 тис. га, з них, озимої пшениці посіяно на площі 19,3 тис. га , озимого ячменю– 250 га, озимого жита 30 га та озимого третикале - 31 га.

           Підготовлено ґрунту на зяб на площі 24,1 тиc. га (85 % до прогнозу).

 

Підведення підсумків по тваринництву Біловодського району

станом на 1.10.2017 року

             Дуже складна ситуація у тваринництві склалася не тільки у нашому районі, але і по всій Луганській області, про що говорять показники, оскільки Біловодський район займає друге місце (із 12) у рейтингу по тваринництву в цілому.

             Керівництвом району докладається немало зусиль для поліпшення ситуації у тваринництві. Управлінням агропромислового розвитку ведеться щомісячний аналіз за основними показниками виробництва у галузі тваринництва.

            Виробництво молока за дев’ять місяців 2017 року склало 5 695,7 тонн, що менше від минулого року, відповідного періоду на 395,1 тонну, або на 6,5%, але удій на середньорічну фуражну корову збільшився на 137 кг., або на 3,9% і склав 3623 кг.

            М'яса за дев’ять місяців 2017 року вироблено 668,4 тонни, що більше до минулого року, відповідного періоду, на 168,7 тонн, або на 33,7%, у т.ч. м'яса свиней – 346,3 тонни (+179,6 тонн), яловичини – 321,6 тонн (-10,9 тонн).

             На протязі  2017 року проводилась робота  з керівниками господарств з метою створення передумов для стабілізації ситуації в галузі тваринництва, постійно надається  консультативно-методична допомога з питань виробництва продукції, доводиться різноманітна інформація з новітніх технологій, діючих постанов та законодавчих проектів.

 

 

Форум  «АГРОПОРТ СХІД ХАРКІВ  2017»

               5-7 жовтня 2017 року в м. Харків, на території Міжнародного аеропорту «Харків» відбулася VI Міжнародна агропромислова виставка та щорічний  форум  з підтримки фермерства та сільськогосподарських товаровиробників України «Агропорт  Схід Харків 2017», який проходив під егідою  ООН за підтримки ФАО.

          Форум складався із демонстраційної виставки сільськогосподарської техніки, засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур, технологій вирощування рослинництва та тваринництва та інше, які представляли різні виробники та дилери а  також семінарів та трьох великих конференцій.

         У роботі форуму прийняли участь представники органів місцевої влади, профільні відомства,іноземні делегації,  виробники аграрної продукції, громадські організації.

        На форум були запрошені делегації  із таких областей як:

Харківська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Львівська, Донецька та Луганська, представниками якими були керівники наукових установ НААН України, керівники профільних департаментів банківських і страхових установ, керівники провідних підприємств аграрної галузі та переробної промисловості, керівники Департаментів агропромислового розвитку областей  України і інші.

        Із Луганської області делегацію представляли начальники управлінь агропромислового розвитку районів на чолі із директором Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Любові Безкоровайної,

зокрема від Біловодського району  відвідала форум начальник виробничо - дорадчого відділу, в.о. начальника управління АПР Тетяна Латка.

        Основними питаннями на форумі були це продовольча безпеки і розвиток сільського господарства, де обговорювалися проблеми переходу вітчизняного сільського господарства на нові ринки, питання трудової міграції та продовольчої безпеки, транспортно - логістичної інфраструктури для агросектору, формування ринку плодово - овочевої та м'ясо - молочної продукції в Східних регіонах, вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні, також обговорювалися теми щодо зміни глобального і регіонального клімату та його наслідки, перерозподіл природно - кліматичних зон та зміна умов ведення сільського господарства, технології вирощування сільськогосподарських культур  в тому числі озимого тритикале і та інше, де своїм досвідом  поділилися представники проектів міжнародної технічної допомоги з ФАО, USAID, міжнародні консультанти, профільні інститути НААН, представники громадських установ, керівники провідних підприємств,  та інші.

      На День Поля, який відбувся на демонстраційних полях Харківського національного аграрного університету (ХНАУ), показали збирання соняшнику та підготовку грунту до посіву соняшнику в наступному році. А також побачили на демонстраційних показах різну сільськогосподарську техніку багатьох зарубіжних та вітчизняних виробників.