Звіт голови райдержадміністрації про підсумки діяльності Біловодської районної державної адміністрації за 2018 рік

Шановні колеги!

 

Сьогодні я представляю вашій увазі звіт про роботу Біловодської районної державної адміністрації за 2018 рік. І почну з організації роботи райдержадміністрації.

Після утворення об’єднаної територіальної громади – Біловодської селищної ради, утворення виконкому та передачі комунального майна територіальних громад району у власність та розпорядження зазначеного органу у першому півріччі 2018 року було оптимізовано структуру та граничну чисельність працівників райдержадміністрації.

Ліквідовано посаду заступника голови райдержадміністрації та виведено зі штатного розпису такі структурні підрозділи як відділ освіти, культури, молоді та спорту. Зменшена чисельність управління фінансів, ліквідовано сектор інвестиційної діяльності. Передано до управління громади Центр надання адміністративних послуг

В наслідок цього гранична чисельність працівників адміністрації за штатним розкладом склала 93 одиниці, з яких фактично зайнято 72 посади. На заміщення вакантних посад у звітному періоді було проведено 19 конкурсів.

Протягом звітного року загальним відділом райдержадміністрації прийнято та опрацьовано 3438 вхідних документів, з яких 1715 документів з контрольним терміном виконання.

Багатопланова організаторська робота постійно знаходила своє відображення в розпорядженнях голови райдержадміністрації: було прийнято 269 розпоряджень по основній діяльності і 173 - з кадрових питань. Розглянуто та опрацьовано 85 заяв громадян з земельних питань.

 

На постійному контролі знаходиться питання по зверненню громадян. За звітний період прийнято та опрацьовано 243 звернення, в т.ч. 208 звернень на Урядову «гарячу лінію» Їх кількість у поточному році збільшилася на 2,8%.. Переважна кількість питань, з якими громадяни звертаються в райдержадміністрацію, стосуються соціального захисту та сфери житлово-комунального господарства.

 

Загальний об'єм соціальних виплат в 2018 році склав 87,5 млн. грн. З них 6,0 млн. грн виплати ветеранам війни, 40,0 млн. грн –допомога  малозабезпеченим сім’ям, 0,996 млн грн. –компенсаційні виплати ліквідаторам- чорнобильцям, 32,9 млн. грн – субсидії населенню, 7,6 млн грн – покриття витрат на проживання внутрішньо переміщеним особам. На сьогоднішній день на обліку в районі перебуває 36 тис. 898 осіб переселенців. Об'єм виплат субсидії в 2018 році зменшився на 0,07 % порівняно з аналогічним періодом минулого року в наслідок введення нових правил призначення субсидій та зі змінами умов їх надання.

Новим напрямком роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації є питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I - II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Протягом звітного року проводилися засідання районної комісії (4) з розгляду даних питань. В результаті одна сім'я загиблого в антитерористичній операції військовослужбовця вже отримала компенсацію та придбали житло. На даному етапі на обліку знаходиться 7 осіб, яким також призначено грошову компенсацію на отримання житла. Серед них 5 внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, 1 інвалід І групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції  та 1 сім’я загиблого військовослужбовця.

 

Особлива увага приділяється питанням зайнятості населення, для вирішення яких райдержадміністрація системно взаємодіє з районним центром зайнятості. Реалізовані заходи на ринку праці дозволили на третину скоротити кількість безробітних, що стоять на обліку. З початку року було працевлаштовано 1534 осіб, 325 осіб пройшло профнавчання за направленням Біловодського районного центру зайнятості.

На постійному контролі залишається питання працевлаштування соціально-незахищених верств населення. Протягом звітного періоду в державній службі зайнятості на обліку перебувало 52 особи з обмеженими фізичними можливостями, 15 з них працевлаштовано за сприяння фонду зайнятості.

Взагалі протягом звітного року в районі створено 185 нових робочих місць.

 

Підводячи підсумки соціально-економічного розвитку району за звітний період, необхідно сказати і про розвиток базових галузей економіки. Для Біловодщини - це агропромисловий комплекс.

Валовий збір зернових в поточному році склав 57,6 тис. т., що меншше в порівнянні до минулого року на 40,7% Таке зменшення врожайності ранніх зернових культур обумовлено недостатньою кількістю вологи в період вегетації та довготривалих опадів у період жнив. Валове виробництво соняшнику склало 66 тис. т. та збільшилося на 70 % в порівнянні з минулим роком.

З метою підвищення ефективності сільгоспвиробництва, щорічно в районі на 10-15 % оновлюється машинно-тракторний парк. Місцеві аграрії приймають участь у обласній програмі, яка передбачає компенсацію вартості вітчизняної техніки у розмірі від 15 до 25 % Так 20 сільськогосподарських підприємств вже отримали компенсацію на загальну суму 3 млн 757 тис. 600 грн..

Є невирішені питання і у галузі тваринництва. Відсутність ринку збуту продукції, несприятлива цінова ситуація поступово призводять до скорочення поголів'я тварин і втрати обсягів виробництва. Ця ситуація характерна для усієї області

У напрямку підтримки галузі тваринництва спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного, молочно - м’ясного напряму продуктивності отримали 3 господарства району на суму 526500 грн. На вирощування молодняка великої рогатої худоби, які народилися у господарствах фізичних осіб звернулися 691 особа, на суму дотації 1млн . 616 тис. 700 грн. 44 власника особистих селянських господарств отримали компенсацію витрат на закупівлю установок індивідуального доїння, на суму 220 тис. грн.

Всього з державного та обласного бюджетів на підтримку сільськогосподарських підприємствам та фізичних осіб району у звітному році отримано коштів на суму 6 млн 324 тис.644 грн

 

Промисловість на території Біловодського району представлена ПрАТ «Біловодський маслоробний завод», на якому працює 196 осіб. Підприємство є одним з лідерів харчової промисловості Луганської області. Динаміка обсягів реалізації промислової продукції за щоквартальними підсумками показує постійне зростання. Постійно ведеться робота над розширенням асортименту вироблюваної продукції.

 

Невід'ємною складовою ринкової економіки є малий бізнес. Зараз в районі працює 807 суб'єктів підприємництва. У малому та середньому бізнесі зайнято 2562 особи.

Протягом звітного року для започаткування власної справи за рахунок коштів Біловодського районного центру зайнятості три безробітних отримали одноразову допомогу для розвитку підприємницької діяльності в сумі 497 тис. грн.

 

Немаловажним напрямком роботи райдержадміністрації є розвиток сфери охорони здоров’я. За ініціативою райдержадміністрації та при фінансовій підтримці районного бюджету у 2018 році проведено капітальний ремонт та відкрите сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії при КЗ «Біловодська ЦРЛ». на 3 койко-місця. Бюджет проекту слав 8,45 млн.грн. В результаті впровадження проекту створено 10 нових робочих місць

 

Особлива увага приділяється питанням соціального захисту дітей Основною задачею служби у справах дітей райдержадміністрації є забезпечення соціально-правового захисту дитини, реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності.

На кінець 2018 року на первинному обліку в службі у справах дітей перебувало 16 дітей з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом звітного року створена прийомна сім’я, в яку влаштовано двоє дітей. В черзі на усиновлення на сьогоднішній день перебуває сім’ї.

Всього у районі функціонує 4 прийомних сім’ї в яких виховується 10 дітей.

Служба у справах дітей райдержадміністрації, відповідно до покладених на неї завдань, організовує та здійснює заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, здійснює нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які знаходяться на обліку. Прийомним батькам надається методична та консультативна допомога у вихованні дітей. Спеціалісти служби щорічно проходять навчання з підвищення кваліфікації.

Біловодський район один з трьох районів, який за активної підтримки керівництва Луганської облдержадміністрації отримав фінансування на будівництво дитячого будинку сімейного типу. На даному етапі на об’єкті виконана фундаментна частина будинку та тривають роботи з прокладання зовнішніх мереж комунікацій.

 

В результаті створення автоматизованої системи містобудівного кадастру Луганської області одним з головних напрямків в роботі райдержадміністрації у звітному році було створення автоматизованого робочого місця служби містобудівного кадастру.

Після того як район отримав комп’ютерну техніку та необхідне програмне забезпечення з підключенням до мережі відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства у звітному році проведений великий об’єм роботи зі збору вихідних даних та внесення їх до мережі регіонального геопорталу Луганської області.

 

Також певна робота проводилася у напрямку підготовки та сталого проходження опалювального сезону 2018 - 2019 рр. Особлива увага приділялася питанню заключення договорів бюджетних установ на енергопостачання. Котельні навчальних закладів та закладів охорони здоров’я району переведені на тверде паливо та забезпечені необхідною кількістю палива.

 

Особлива увага приділяється сфері цивільного захисту населення. В Біловодському районі дуже актуально стоїть проблема підтоплення населених пунктів через весняне танення снігу та підйом рівнів води у річках.   

У звітному році під час проходження весняного паводку було здійснено плановий спуск Біловодського водосховища. Частково прочищені водоводні канали в смт .Біловодськ та селах району. Забезпечувалось перевезення населення громади через міст по вул. Шевченка. Проведено 21 перевірка протирадіаційних укриттів. Забезпечувались всі необхідні заходи для потреб постраждалого населення.

 

Протягом звітного року при райдержадміністрації працювала районна призовна комісія та проводилася робота по призиву юнаків на строкову військову службу в збройні сили України. По Біловодському району наряд на призов склав 33 чоловіка та виконаний в повному обсязі.

 

Реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства  здійснюється архівним відділом Біловодської райдержадміністрації.
Відповідно до Плану розвитку архівної справи у звітному році проводилися засідання експертної комісії (9 засідань). На яких розглянуто 3141 особових справ, в тому числі:
-акти перевіряння наявності і стану справ постійного зберігання (2567 особових справ, 20 фондів)
- номенклатура справ підприємств, організацій (2 одиниці);
- описи справ з кадрових питань (483 особових справ);
- описи управлінської документації (871 особових справ.);
- інструкції з діловодства підприємств, організацій (2 одиниці).

Здійснено 6 запланованих перевірок організацій, підприємств, установ та надані відповідні рекомендації.

В наслідок утворення об’єднаної територіальної громади проведено науково - технічне опрацювання документації всіх сільських рад які увійшли до складу громади. В результаті опрацьовано та оформлено 1022 справи, з них 871 справа -постійного зберігання та 151 справа - з особового складу.

 

На постійному контролі райдержадміністрації знаходиться питання щодо ведення Реєстру виборців в порядку, встановленому Законом України «Про Державний реєстр виборців».

У звітному періоді оброблено 351 подання з метою уточнення персональних даних, підготовлено 680 наказів про внесення змін до бази даних, видано 80 наказів про знищення запису про виборців у зв’язку із закінченням строку збереження, 17 наказів про зміну місця голосування. Опрацьовуються звернення засобами автоматизованої інформаційної телекомунікаційної системи інших відділів ведення Державного реєстру виборців на предмет внесення змін до виборчих адрес виборців, місця народження та ін.

 

В районі зареєстровано 267 районних партійних організацій та 49 громадських об`єднань. Більшість політичних сил зосередилася на внутрішньопартійній роботі. Активність проявляє ПП «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ПП «Наш край».

Райдержадміністрація сприяє уставній діяльності районних громадських об`єднань. Налагоджена тісна співпраця з районними громадськими об`єднаннями, які проявляють активність в суспільно-політичному житті району.