Прес-центр10 cічня 2019, 13:01

Нарада з бджолярами та аграріями району

         За ініціативою Головного  управління Держпродспоживслужби в Луганській області 10 січня 2019 року в приміщенні Біловодської райдержадміністрації під головуванням  першого заступника голови райдержадміністрації Вадима Муратова за участю начальника управління агропромислового розвитку, начальника Біловодського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області,  фахівців ветеринарної медицини району, пасічників та представників аграріїв району відбулася нарада  щодо запобігання  випадків масових отруєнь бджіл  при проведенні  весняно-польових  робіт  з використанням агрохімікатів,  безпечного  застосування  засобів захисту рослин  та недопущення  порушень  законодавства  у галузі бджільництва.

         Головна мета наради - спільними зусиллями узгодити порядок  взаємодії  бджолярів  та сільгоспвиробників  в межах чинного законодавства.

Щороку виникає проблема масової загибелі бджіл внаслідок порушення законодавства, регламентів, які допускають деякі аграрії при застосуванні засобів захисту рослин.  Тому необхідно вжити всіх можливих заходів щодо запобігання випадків масових отруєнь бджіл. У ході наради розглянуто питання щодо дотримання сільгоспвиробниками норм та правил застосування пестицидів та агрохімікатів під час обробки посівів на полях.

         Не менш важливим питанням є інформування власників пасік через засоби масової інформації про застосування аграріями пестицидів та агрохімікатів на території району,  вчасного інформування мешканців району, власників пасік про місця, час і спосіб проведення обробки, що врятує від загибелі бджіл, захистить мед від забруднення пестицидами  та зніме  з товаровиробників  відповідальність за можливі  збитки.

          В ході зустрічі  обговорювались питання про порядок отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки,  її реєстрації  та  обстеження пасік фахівцями ветеринарної медицини. Розглянуто перспективи створення районної спілки бджолярів.

          Дотримання правил та проявлення  взаємної поваги є гарантією плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що принесе користь обом сторонам: пасічнику - мед, пилок та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського підприємства - підвищення врожайності сільськогосподарських культур за рахунок  запилення рослин бджолами.