Відомості про регуляторну діяльність

Про використання онлайн-інструменту з Розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва під час застосування М-тесту                 

     З метою підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів, полегшення процесу обрахування вартості  адміністративних процедур/адміністративного навантаження малого підприємництва в ході проведення М-тесту Державна регуляторна служба України пропонує розробникам проектів регуляторних актів підчас здійснення аналізу регуляторного впливу скористатись онлайн-інструментом з Розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та оцінки корупційних ризиків.

     Інструмент розроблено спільно Центром комерційного права за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та Центром міжнародного приватного підприємництва за сприяння Національного фонду підтримки демократії (NED) з метою допомоги органам державної влади та місцевого самоврядування проводити М-тест, скориставшись спеціальним онлайн-калькулятором. Такий спосіб проведення М-тесту має на меті полегшити роботу відповідальним за цей напрям посадовим особам та може поліпшити якість розробки проектів  регуляторних  актів. Крім того калькулятор також дає можливість проаналізувати проект регуляторного акта на предмет потенційних корупційних ризиків.

    Слід враховувати, що М-тест є лише складовою аналізу  регуляторного впливу (АРВ), запровадженого в 2004 році Законом України від 11.09.2004 року № 1160 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Завдяки М-тесту розробник проекту регуляторного акта отримує вимірювану (числову) інформацію, перетворює АРВ на доказовий документ та дозволяє обрати найкраще із запропонованих альтернативних рішень. В основі М-тесту лежить методика обчислення стандартних витрат малого підприємництва на виконання конкретного регуляторного акта.

    При цьому звертаємо увагу, що онлайн-інструмент не є альтернативою методиці проведення АРВ, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», а є лише допоміжним інструментом, який має на меті виключно спростити цей процес завдяки сучасним інтернет-технологіям.

     Вищезгаданий онлайн-інструмент  допомагає виміряти вартість адміністративних процедур/адміністративного навантаження суб’єктів малого підприємництва в ході проведення М-тесту і є доступним за посиланням: http://www.mtest.com.ua/.