Житлово-комунальне господарство

Житлово - комунальне господарство

Підсумки за 9 місяців 2017 року

 

Водопостачання та водовідведення

На території Біловодського району послуги по експлуатації і ремонту  мереж|сітей| водопостачання та водовідведення|водовідводу| надає: |пораді|Біловодське ремонтно-експлуатаційне|експлуатаційне| підприємство|фундації| (підпорядковане Біловодській селищній раді). Майно спільної власності територіальних громад області, яке знаходилось на балансі ОКП «Компания «Луганськвода» передано Біловодському ремонтно-експлуатаційному підприємству в управління строком на три роки на підставі розпорядження Луганської обласної військово-цівільної адміністрації від 11.06.2015 року за №235 «Про передачу в управління майна спільної власності територіальних громад області». Договір про управління майном від 15.06.2015 року.

В управлінні Біловодського ремонтно-експлуатаційного підприємства  знаходяться  6 артезіанських свердловин (3 в роботі), 4 каналізаційних насосних станції, водопровідні мережі протяжністю 18,3 км, каналізаційні колектори протяжністю 23,4 км та очисні споруди.

Послугами водопостачання і водовідведення в смт. Біловодськ  користуються 58 підприємств і організацій та 1213 абонентів населення, з яких, 380 - приватний сектор.

Втрати води по підприємству складають 25,5% , це зумовлено насамперед зносом мереж водопостачання (близько 62%), втратами за аварійних ситуацій  та при не облікованому використанні води споживачами на водозаборах загального користування.

У незадовільному стані знаходяться  каналізаційні мережі, знос яких становить близько 66 %, потребує заміни та ремонту насосне та інше устаткування.

            З метою підготовки до осінньо-зимового періоду підприємством проведено ремонт КНС №5 по вул. Гуньяна, проведена заміна 150 м ділянки водопроводу по вул. Козюменського та замінено 80 м ділянки водопроводу по вул.Кірова, виконано поточний ремонт 45 м внутрішньо квартального розвідного водопроводу, виконаний ремонт покрівлі адміністративної будівлі «Біловодського РЕП».

         З метою забезпечення населення району якісною питною водою в 2017 році завершено реалізацію проекту «Водопостачання вул. Леніна, вул. Молодіжна, вул. Чкалова, вул. Комсомольська смт. Біловодськ Луганської області».

         Також в 2017 році реалізовано проект «Реконструкція каналізаційного  колектора  по  вул. Гуньяна в смт. Біловодськ Луганської області ».

         Дебіторська заборгованість підприємства становить – 47,9 тис. грн. в т.ч. із збирання та вивезення (ТПВ) сміття – 47,9 тис. грн.

         Не вирішеним залишається питання придбання підприємством автономного джерела електропостачання.

          

На балансі сільських рад знаходяться 30 свердловин і водопровідні мережі протяжністю 148,7 км .
У сільських населених пунктах водопостачанням користуються близько 2612 чол. Питне водопостачання населення здійснюється 27 господарсько-питними водопроводами.

У незадовільному стані знаходяться водопровідні мережі в селах Парневе, Городище, Плугатар, Зеликівка, Бараниківка, Нижньобараниківка, Новолимарівка, Данилівка.  При сільських радах не створені технічні бригади по обслуговуванню водопроводів, відсутні техніка та фонд запасних частин. Більшість водопровідних споруд експлуатується без капітального ремонту багато років.

По завершенню інвентаризації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Луганської області та передачі його на баланс Біловодському ремонтно-експлуатаційному підприємству, планується передати на обслуговування підприємства і сільські водопровідні мережі.

Для виконання робіт по формуванню самодостатнього підприємства та капітальному ремонту всіх систем водопостачання та водовідведення району необхідні капіталовкладення у сумі близько 15,0 млн.грн.

 

Теплове господарство|

З метою погашення заборгованості за спожитий природний газ КП «Біловодськтепло» проводиться робота по стягненню дебіторської заборгованості, яка складає 117,4 тис. грн., по даній заборгованості ведеться претензійно-позовна робота. На адресу НАК «Нафтогаз України» були направлені листи і звернення про те, що б кошти в сумі 193,0 тис. грн. були зараховані в рахунок погашення існуючої заборгованості, які з 2014 року заблоковані на рахунку «Ощадбанку».

         На даний час також ведеться робота по реалізації майна підприємства з метою погашення заборгованості за спожитий природний газ.

 

Житлове господарство

Житловий фонд Біловодського району  налічує 38 багатоквартирних будинки комунальній власності загальною площею 40,46 тис.м2,  7 ОСББ ( 8 будинків) загальною площею 7,53 тис.м2 та 70 багатоквартирних житлових будинки державної власності. 

З них:

Потребує ремонту покрівель                -  21  будинок  (18,1%).

Потребує термомодернізації                 -  24 будинки (20,7%).

Згідно|згідно з| плану-графіку на 2017 рік заплановано створити                                                                                      - 2 ОСББ.  За 9 місяців 2017 року ОСББ не створювалися.

         Весь багатоквартирний житловий фонд|фундація| знаходиться на індивідуальному опаленні.

         З метою підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років проведено роботи по герметизації інженерних вводів в багатоквартирних будинках, завершено перевірку димовентканалів в багатоквартирних житлових будинках, підготовлено паспорти готовності житлових будинків. Проведено ремонт огородження майданчиків для сміттєвих контейнерів.

Для забезпечення належного утримання та обслуговування житлового фонду району та приведення його у відповідність до сучасних вимог з енергозбереження планується подальша співпраця з «Обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» за програмою «Власний дім» та стимулювання населення та ОСББ  до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання котлів альтернативних  газовим  або енергоефективного обладнання та матеріалів за програмою «Ощадбанка України».

 

Транспорт та дорожньо-мостове господарство

          Загальна протяжність доріг району становить  346,01 км, з них  82,01 км дороги комунальної форми власності.

В даний час до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років заготовлено 2000 т піску, підготовлено 8 одиниць спецтехніки, виконано поточний ремонт 11143 м.кв. автомобільних доріг на суму 3,1 млн.грн. Проведено поточні ремонти доріг комунальної власності по вул. Козюменського та вул. Біловодська в смт.Біловодськ на суму 72 тис.грн., також проведено капітальний ремонт дороги по вул. Виноградна в смт.Біловодськ на суму 1,4 млн.грн. (даний об’єкт було включено до Регіональної цільової  програми дорожнього будівництва  у  Луганської області на 2016- 2019 роки, на даний час формується пакет документів на введення в експлуатацію).

На утримання доріг комунальної власності використано 351,2 тис.грн.

            Існуючий стан вулично-дорожньої мережі населених пунктів району не повною мірою відповідає вимогам норм і стандартів з безпеки дорожнього руху. З такими недоліками, як ямковість, колійність, гребінка, просадка та інше експлуатується більша частина асфальтобетонних доріг району. 

Незадовільний технічний стан вулично-дорожньої мережі населених пунктів обумовлений, у першу чергу, недостатністю фінансування робіт щодо ремонту та утриманню автомобільних доріг.

Для забезпечення належного утримання та обслуговування дорожньо-транспортної мережі району необхідні капіталовкладення у сумі близько 540,0 млн.грн.

 

Мережа пасажирських автобусних перевезень

З метою вдосконалення маршрутної мережі пасажирських автобусних перевезень на території  району та покращення автобусного сполучення між населеними пунктами району розпорядженнями  голови райдержадміністрації було затверджено склад конкурсного комітету, кошторис витрат та встановлення плати за участь у конкурсі.

Також планується організувати ряд нових автобусних маршрутних сполучень, а саме: Біловодськ-Крейдяне, Біловодськ-Копані, Біловодськ-Нижньобараниківка, Біловодськ-Плугатар, Біловодськ-Городище,  Біловодськ-Брусівка, Біловодськ-Тернове.

Остається відкритим питання по розміщенню, або будівництву бази для обслуговування та ремонту пасажирських автобусів.

Розміри необхідного фінансування не визначені.

        

         Очікуване виконання до кінця 2017 року

 

         Підвищення якості житлово-комунальних послуг шляхом посилення контролю за якістю послуг; залучення інвестицій для проведення реконструкції, капітального ремонту та модернізації і розвитку житлового фонду та систем водо-, теплопостачання та водовідведення; забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства.

 

Основні проблемні питання для вирішення у 2017 році та основні завдання на 2018 рік

 

Проблемними питаннями залишаються:

         1.    Капітальний ремонт автодоріг|автошляхів| внутрішньорайонного сполучення.

         2. Незадовільний стан|достаток| сільських водопроводів та відсутність обслуговуючого підприємства.

         3. Складний фінансовий стан|достаток| підприємств житлово-комунального господарства: збитковість, наявність дебіторської і кредиторської заборгованостей.
 

Основні завдання на 2018 рік:

- впровадження програми „Власний дім” по будівництву індивідуального житла;

- реалізація заходів з реформування житлово-комунального господарства відповідно до Законів України “Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства”;

  •  розвиток і реконструкція централізованих систем  водопостачання та водовідведення;
  • будівництво та модернізація об’єктів у сфері благоустрою та інженерного захисту територій;
  • впровадження енергозберігаючих технологій і обладнання для скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів;
  • впровадження Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

 

Показник

2016

факт

2017

2018

прогноз

1-ше півріччя 2017р.

2017 рік (очікуване)

Введення загальної площі індивідуальних житлових будинків,  м.кв

89

683

1000

500

   У т.ч. за сприяння програми «Власний дім»

-

-

-

-

Введення в експлуатацію водопроводів, км

-

-

2,3

-

Введення в експлуатацію газових мереж, км

-

-

-

-

 

Ресурсне забезпечення. Обсяги та джерела фінансування заходів

Заходи будуть фінансуватись за рахунок субвенції з Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування не заборонених законодавством.