Повідомлення

Призначення особи відповідальної за електрогосподарство

та  порядок проведення перевірки знань з правил технічної

експлуатації електроустановок споживачів

 

               Шановні мешканці смт Біловодськ та Біловодського району.

       

        Інспекцією Держенергонагляду у Луганській області, під час перевірок електрогосподарств споживачів електричної енергії, протягом 2017 року виявлено чисельні порушення вимог нормативних документів, в частині що стосується призначення осіб відповідальних за електрогосподарство та атестації електротехнічного персоналу.             У зв’язку з цим надаємо наступні роз’яснення.     

 

1. Основні організаційні та технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів визначені Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 25 липня 2006 року № 258 ( у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 р. № 91);

2.   Кожен керівник організації своїм розпорядчим документом щорічно має призначати особу відповідальну за електрогосподарство та особу яка буде її заміщувати (заступник) на час її тривалої відсутності. Особа відповідальна за електрогосподарство (як правило головний енергетик) призначається з числа працівників які мають не нижче IV групи з електробезпеки та відповідний стаж роботи для  обслуговування електроустановок напругою до 1000В. У разі наявності електроустановок напругою понад 1000В працівник повинен мати V групу з електробезпеки. Якщо встановлена потужність електроустановок підприємства не перевищує 10 кВт заступник може не призначатись;

3. На підприємствах, які не займаються виробничою діяльністю, у яких електрогосподарство включає в себе тільки ввідно-розподільний пристрій, освітлювальні установки, переносне електрообладнання напругою не вище 380 В, особа відповідальна за електрогосподарство може не призначатися. У цьому разі керівник організації покладає відповідальність на себе. Для цього, під час укладання або переоформлення договору про постачання електричної енергії, він має пройти в Біловодському РЕМ інструктаж з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів у обсязі, що відповідає ІІ групі з електробезпеки;

4. Звертаємо Вашу увагу, що особи відповідальні за електрогосподарство та електротехнічний персонал підприємства має проходити перевірку знань в комісії за участю інспектора Держенергонагляду з наступною періодичністю:

  • первинне навчання та перевірка знань усіх працівників - до початку виконання роботи;
  • для працівників, які безпосередньо організовують та проводять роботи з оперативного обслуговування діючих електроустановок чи виконують у них налагоджувальні, електромонтажні, ремонтні, профілактичні випробування або експлуатують електроустановки у вибухонебезпечних, пожежонебезпечних зонах, - один раз на рік;
  • для адміністративно-технічних працівників, які не належать до  попередньої   групи,  а також для членів комісій з перевірки знань - один раз на три роки.

5. У разі відсутності в штаті власного електротехнічного персоналу або працівників відповідної кваліфікації (неможливості самостійного здійснення організації експлуатації власних електроустановок) споживач повинен укласти договір про надання послуг щодо обслуговування електроустановок з електропередавальною або спеціалізованою організацією. У  протилежному випадку « Експлуатація електроустановок споживача забороняється »!

6. Слід зазначити, що окрім щорічної перевірки знань особа, відповідальна за  електрогосподарство, члени комісії споживача з перевірки знань та посадові особи оперативних працівників повинні проходити не рідше одного разу на три роки періодичне навчання в спеціалізованих навчальних закладах (далі – СНЗ) з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів та пожежної безпеки.          

 

На території Луганської області ви можете звернутись для навчання в наступні СНЗ:

1) Відокремлений структурний підрозділ «Луганський Державний обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів АПК Луганського національного аграрного університету» - Луганська область, м. Старобільськ, вул. Слобожанська, буд. №68;  тел. (06461) 2-19-00, 2-13-43, моб. 099-054-81-66;

2) ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат – І» - Луганська область,  м. Сєверодонецьк, проспект Центральний, буд. №26, кімната №306;  моб. 050-475-67-68,  095-356-65-35;

3) ТОВ «Луганський навчально-курсовий комбінат» - Луганська область,   м. Сєверодонецьк, проспект Центральний, буд. №26, кімната №302; Луганська область, м Старобільськ, вул.. Гаршина, буд. №27;  моб. 050-475-67-68, 095-356-65-35;

4) Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області – Луганська область, м. Сєверодонецьк, проспект Гвардійський,  буд. №22»Б»; тел. (06452) 2-72-34.

 

4.  Споживачі, чисельність яких не дає змоги створити комісію для перевірки знань з питань  технічної експлуатації електроустановок споживачів безпосередньо на підприємстві,  перевірку знань проходять у комісії СНЗ. У роботі такої комісії, бере участь керівник споживача та інспектор Держенергонагляду.

           Звертаємося до фізичних осіб підприємців, керівників підприємств,  керівників навчальних та медичних закладів: якщо при призначенні осіб відповідальних за електрогосподарство, осіб, які їх заміщують, організації технічного навчання та перевірки знань персоналу виникнуть будь які питання Ви маєте звернутися за консультацією до інспекції Держенергонагляду у Луганській області (м. Старобільськ, кв. Дружби, 5/18) або зателефонувати  за номерами: (06461) 3-13-63, моб. 050-473-73-21, 095-800-49-68.

Інспекція Держенергонагляду у Луганській області           

 

 

 

Розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку високоефективної когенерації cхвалено Урядовим комітетом

 

30 листопада на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку схвалено розроблений Держенергоефективностізаконопроект щодо розвитку в Україні високоефективної когенерації.

«Ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у виробництві енергії – у пріоритеті держави. Щоб раціонально використовувати паливо, у всьому світі сьогодні впроваджують високоефективнікогенераційні установки», - прокоментував С.Савчук.

Мета законопроекту – адаптувати українське законодавство до європейського в сфері розвитку високоефективної когенерації.

Законопроектом передбачається:

  • проведення комплексної оцінки застосування високоефективної когенерації (оновлюється кожні 5 років);
  • проведення аналізу витрат і вигід потенціалу високоефективної когенерації для теплогенеруючих об'єктів  > 20 МВт;
  • встановлення кваліфікаційних показників, яким мають відповідати високоефективні когенераційні установки;
  • надання гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією.

Прийняття законопроекту сприятиме:

- перебудові діючих теплогенеруючих об'єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;

- підвищенню ефективності використання палива та зменшення споживання енергоресурсів, у тому числі газу, в суспільному виробництві.

Держенергоефективності висловлює щиру вдячність Віце-прем'єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванні Климпуш-Цинцадзе за підтримку законопроекту.

 

Про хід виконання Програми енергозбереження для населення Біловодського району на 2017-2018 роки

У Біловодському районі рішенням сесії районної ради №16/14 від 24.02.2017 року затверджено Програму енергозбереження для населення Біловодського району на 2017-2018 роки. Програмою передбачається відшкодування з районного бюджету частини кредиту в розмірі 5%, але не більше 3 тис. грн., в першу чергу для пільгової категорії населення, за кредитами ПАТ «Ощадбанк» у Біловодському районі, спрямованих на впровадження енергоефективних заходів і встановлення (заміна) « негазових» котлів.

         Порядок використання коштів, передбачених в районному бюджеті на відшкодування частини суми кредиту за вказаною Програмою, затверджений рішенням сесії районної ради №16/15 від 24.02.2017 року та визначає механізм на одноразове відшкодування частини кредиту.

         Загальний обсяг фінансування для реалізації Програми впродовж її дії  ( 2 роки) складає 120,0 тис. грн. ,у тому числі на 2017 рік передбачено та затверджено рішення сесії районної ради №17/7 від 11.04.2017 рік 60,0 тис. грн.

         З метою розширення переліку енергоефективного обладнання, на придбання якого залучаються кредитні ресурси  та яке підлягає частковому відшкодуванню з районного бюджету, рішенням сесії районної ради № 19/14 від 30.06.2017 року внесено відповідні зміни до Програми енергозбереження для населення Біловодського району на 2017-2018 роки.

         Додатково рішенням сесії районної ради від 22.09.2017 року № 21/6 збільшено обсяг фінансування Програми на 2017 рік на 100,0 тис. грн.

         Станом на 01.11.2017 року правом на відшкодування з районного бюджету коштів на впровадження енергозберігаючих  заходів  та придбання енергозберігаючого обладнання скористалось 109 осіб, сума відшкодування становить 124,0 тис. грн.

За детальною інформацією щодо умов оформлення кредиту ПАТ «Ощадбанк» звертатися за телефоном гарячої лінії  0-800-210-800

 

 

Голова Держенергоефективності закликав ЕСКО-компанії брати участь в тендерах на утеплення бюджетних установ через системуProZorro

 

Вже сьогодні ЕСКО-компанії можуть брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro (https://prozorro.gov.ua). Для цього спільними зусиллями Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua), Держенергоефективності, ДП «ПРОЗОРРО»та експертамимзапроваджено спеціальний модуль для ЕСКО-закупівель.

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи 23 жовтня у Будинку Уряду на прес-конференції, присвяченій укладанню ЕСКО-договорів через ProZorro.

«Започаткування модулю з прив’язкою до системиProZorro - це ключове і революційне рішення, яке повністю відкриває ринок ЕСКО-послуг у бюджетній сфері України. Тепер ЕСКО-компанії можуть вільно, у прозорий спосіб, на відкритій площадці змагатися за тендер на впровадження енергоефективних заходів у школах, дитсадках, лікарнях тощо», - пояснив Голова.

Важлива особливість ЕСКО-тендеру полягає у тому, що виграє не той, хто запропонує найнижчу ціну, а той, хто надасть найвищий показник ефективності енергосервісного договору (NPV). Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для бюджетної установи.Водночас, це запорука закупівлі найбільш ефективного та якісного устаткування та матеріалів для проведення робіт.

Станом на 20 жовтня 2017 року вже оголошено понад 20 відкритих торгів з енергосервісу. Очікується, що цього року буде оголошено понад 100 тендерів.

Нагадаємо, що сьогодні ЕСКО-контракти реалізуються в 4-х регіонах України: Києві, Миргородському районі Полтавської області, Савранському районі Одеської області та м. Канів на Черкащині. В бюджетних закладах встановлюються ІТП, модернізуються системи опалення, освітлення тощо. Інвестори вже почали отримувати повернення вкладених коштів. Бюджетні установи зможуть заощаджені кошти спрямувати на інші енергоефективні проекти.

 

Довідково:

Прес-конференція відбулася за ініціативи Мінекономрозвитку та ДП «ПРОЗОРРО». Участь у заході також взяли:

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України,
Олексій Рябчин, народний депутат України,
Євген Харківський, представник ТОВ “КиївЕСКО” (http://kyivesko.com.ua),
Антон Припіченко, керівник електронного майданчика SmartTender (https://smarttender.biz),
Сергій Сокур, генеральний директор ТОВ “ЕНЕРГО-ТЕХ-ІНВЕСТ” (https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40208132).

Переглянути відеозапис прес-конференції можна на Youtube-каналі Урядового порталу: https://www.youtube.com/watch?v=yMbsHoVqOjA.

Сергій Савчук: 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року – нова ціль України відповідно до Енергетичної стратегії
15.09.2017
Про проведення тренінгу для представників органів влади та громадськості на тему :«Інноваційне енергозбереження - основа безпеки держави»
15.09.2017
Перші електронні майданчики публічних закупівель адаптовано для ЕСКО-тендерів
18.10.2017
За неповний 2017 рік більше 1200 родин перейшли на «сонячну» електроенергію, що у півтора рази більше ніж за весь 2016 рік
23.10.2017