Повідомлення

Розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку високоефективної когенерації cхвалено Урядовим комітетом

 

30 листопада на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку схвалено розроблений Держенергоефективностізаконопроект щодо розвитку в Україні високоефективної когенерації.

«Ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у виробництві енергії – у пріоритеті держави. Щоб раціонально використовувати паливо, у всьому світі сьогодні впроваджують високоефективнікогенераційні установки», - прокоментував С.Савчук.

Мета законопроекту – адаптувати українське законодавство до європейського в сфері розвитку високоефективної когенерації.

Законопроектом передбачається:

  • проведення комплексної оцінки застосування високоефективної когенерації (оновлюється кожні 5 років);
  • проведення аналізу витрат і вигід потенціалу високоефективної когенерації для теплогенеруючих об'єктів  > 20 МВт;
  • встановлення кваліфікаційних показників, яким мають відповідати високоефективні когенераційні установки;
  • надання гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією.

Прийняття законопроекту сприятиме:

- перебудові діючих теплогенеруючих об'єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;

- підвищенню ефективності використання палива та зменшення споживання енергоресурсів, у тому числі газу, в суспільному виробництві.

Держенергоефективності висловлює щиру вдячність Віце-прем'єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванні Климпуш-Цинцадзе за підтримку законопроекту.

 

Про хід виконання Програми енергозбереження для населення Біловодського району на 2017-2018 роки

У Біловодському районі рішенням сесії районної ради №16/14 від 24.02.2017 року затверджено Програму енергозбереження для населення Біловодського району на 2017-2018 роки. Програмою передбачається відшкодування з районного бюджету частини кредиту в розмірі 5%, але не більше 3 тис. грн., в першу чергу для пільгової категорії населення, за кредитами ПАТ «Ощадбанк» у Біловодському районі, спрямованих на впровадження енергоефективних заходів і встановлення (заміна) « негазових» котлів.

         Порядок використання коштів, передбачених в районному бюджеті на відшкодування частини суми кредиту за вказаною Програмою, затверджений рішенням сесії районної ради №16/15 від 24.02.2017 року та визначає механізм на одноразове відшкодування частини кредиту.

         Загальний обсяг фінансування для реалізації Програми впродовж її дії  ( 2 роки) складає 120,0 тис. грн. ,у тому числі на 2017 рік передбачено та затверджено рішення сесії районної ради №17/7 від 11.04.2017 рік 60,0 тис. грн.

         З метою розширення переліку енергоефективного обладнання, на придбання якого залучаються кредитні ресурси  та яке підлягає частковому відшкодуванню з районного бюджету, рішенням сесії районної ради № 19/14 від 30.06.2017 року внесено відповідні зміни до Програми енергозбереження для населення Біловодського району на 2017-2018 роки.

         Додатково рішенням сесії районної ради від 22.09.2017 року № 21/6 збільшено обсяг фінансування Програми на 2017 рік на 100,0 тис. грн.

         Станом на 01.11.2017 року правом на відшкодування з районного бюджету коштів на впровадження енергозберігаючих  заходів  та придбання енергозберігаючого обладнання скористалось 109 осіб, сума відшкодування становить 124,0 тис. грн.

За детальною інформацією щодо умов оформлення кредиту ПАТ «Ощадбанк» звертатися за телефоном гарячої лінії  0-800-210-800

 

 

Голова Держенергоефективності закликав ЕСКО-компанії брати участь в тендерах на утеплення бюджетних установ через системуProZorro

 

Вже сьогодні ЕСКО-компанії можуть брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro (https://prozorro.gov.ua). Для цього спільними зусиллями Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua), Держенергоефективності, ДП «ПРОЗОРРО»та експертамимзапроваджено спеціальний модуль для ЕСКО-закупівель.

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи 23 жовтня у Будинку Уряду на прес-конференції, присвяченій укладанню ЕСКО-договорів через ProZorro.

«Започаткування модулю з прив’язкою до системиProZorro - це ключове і революційне рішення, яке повністю відкриває ринок ЕСКО-послуг у бюджетній сфері України. Тепер ЕСКО-компанії можуть вільно, у прозорий спосіб, на відкритій площадці змагатися за тендер на впровадження енергоефективних заходів у школах, дитсадках, лікарнях тощо», - пояснив Голова.

Важлива особливість ЕСКО-тендеру полягає у тому, що виграє не той, хто запропонує найнижчу ціну, а той, хто надасть найвищий показник ефективності енергосервісного договору (NPV). Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для бюджетної установи.Водночас, це запорука закупівлі найбільш ефективного та якісного устаткування та матеріалів для проведення робіт.

Станом на 20 жовтня 2017 року вже оголошено понад 20 відкритих торгів з енергосервісу. Очікується, що цього року буде оголошено понад 100 тендерів.

Нагадаємо, що сьогодні ЕСКО-контракти реалізуються в 4-х регіонах України: Києві, Миргородському районі Полтавської області, Савранському районі Одеської області та м. Канів на Черкащині. В бюджетних закладах встановлюються ІТП, модернізуються системи опалення, освітлення тощо. Інвестори вже почали отримувати повернення вкладених коштів. Бюджетні установи зможуть заощаджені кошти спрямувати на інші енергоефективні проекти.

 

Довідково:

Прес-конференція відбулася за ініціативи Мінекономрозвитку та ДП «ПРОЗОРРО». Участь у заході також взяли:

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України,
Олексій Рябчин, народний депутат України,
Євген Харківський, представник ТОВ “КиївЕСКО” (http://kyivesko.com.ua),
Антон Припіченко, керівник електронного майданчика SmartTender (https://smarttender.biz),
Сергій Сокур, генеральний директор ТОВ “ЕНЕРГО-ТЕХ-ІНВЕСТ” (https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/40208132).

Переглянути відеозапис прес-конференції можна на Youtube-каналі Урядового порталу: https://www.youtube.com/watch?v=yMbsHoVqOjA.

Сергій Савчук: 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року – нова ціль України відповідно до Енергетичної стратегії
15.09.2017
Про проведення тренінгу для представників органів влади та громадськості на тему :«Інноваційне енергозбереження - основа безпеки держави»
15.09.2017
Перші електронні майданчики публічних закупівель адаптовано для ЕСКО-тендерів
18.10.2017
За неповний 2017 рік більше 1200 родин перейшли на «сонячну» електроенергію, що у півтора рази більше ніж за весь 2016 рік
23.10.2017